Witamy na stronie Global-24. Świadczymy profesjonalne usługi detektywistyczne w katowicach, aglomeracji śląskiej i terenie całej Polski.

Kontakt telefoniczny

517-53-53-25

Godziny pracy

Całodobowo

Email

biuro@global24.com.pl

Poszukiwanie osób i mienia

Poszukiwanie osób zaginionych przez detektywa

placeholder

Zaginięcie bliskiej osoby zawsze wiąże się z ogromnym stresem oraz obawą o jej los. Nasi detektywi są do państwa dyspozycji przez całą dobę co daje nam możliwość szybkiego reagowania a w rezultacie ustalenia miejsca pobytu osoby zaginionej.

Informacje na temat ilości zgłoszeń o osobach zaginionych w Polsce jest zatrważająca. Już w czasie pisania tego wpisu, aktualna ilość osób poszukiwanych tylko przez fundację ITAKA wynosiła 1154 osób, a ilość zarejestrowanych przez nią przypadków zaginięcia do tego dnia to 16.000. Statystyki policji dotyczące zgłoszonych zaginięć to ponad 20.000 w 2014r.

Być może masz dziecko, małżonka, członka rodziny lub przyjaciela, który zniknął, pozornie bez powodu i nie pozostawiając żadnych śladów wskazujących na miejsce ich pobytu. Możesz być również w sytuacji w której trzeba znaleźć osobę która ukrywa się celowo, np. w celu uniknięcia odpowiedzialności lub przykładowo uniknięcia płacenia alimentów lub spłaty długu.

Detektywi z agencji detektywistycznej Global 24 używają podobnych do policyjnych metod poszukiwania, włączając w to dokumentację finansową osoby zaginionej, śledzenie współpracowników, wspólników i współpracowników, śledzenie pojazdów, weryfikację ostatniego znanego miejsca pobytu. Wykorzystują wszelkie dostępne środki aby zebrać jak najwięcej danych i poszlak, które docelowo wskażą gdzie dana osoba się znajduje i w wielu przypadkach ujawnienia niejasności wokół przyczyn ich zniknięcia. Uzbrojona w tę wiedzę i dowody osoba zlecająca poszukiwania może podjąć działania prawne lub rozmawiać ze zlokalizowaną osobą na temat powrotu lub spłaty zobowiązań w zależności od podstawy poszukiwań.

Najczęstszymi przyczynami nagłego opuszczenia miejsca zamieszkania / zaginięć są:

  • ucieczki z domu małoletnich
  • porwania dla okupu
  • wyjazd z kraju jednego rodziców z dzieckiem bez wiedzy i zgody drugiego rodzica
  • zabójstwa
  • samobójstwa
  • utrata pamięci (alzheimer, demencja, silne uderzenie w głowę)
  • depresja, chęć zmiany życia, ucieczka od problemów
  • ucieczka przed problemami finansowymi, długami, alimentami, itd..

Z policyjnych danych wynika, że w ciągu pierwszych 24 godzin odnajdywanych jest około 30% wszystkich zaginionych, w ciągu pierwszych 48 godzin około 54%, w ciągu pierwszych 7 dni - około 77% a w ciągu pierwszych 30 dni od przyjęcia przez Policję zgłoszenia odnajdywanych jest ponad 90% wszystkich zaginionych.

W poszukiwaniu osoby zaginionej, kluczowy jest czas, co jest zawsze podkreślane przez policję. Jeśli trafiliście Państwo na tą stronę w celu znalezienia informacji oraz chęci współpracy z detektywem, proszę nie zwlekać z kontaktem z nami oraz z jak najszybszym zgłoszeniem uzasadnionej obawy zaginięcia osoby na policję. Szybkie rozpoczęcie działań zarówno przez służby cywilne jak i detektywa, zwiększają szansę na odnalezienie zaginionego, szczególnie w przypadku dzieci i nastolatków.